אודות

אני עוסקת בציור מופשט בעיקר על קנווס, בטכניקה של דריפינג, טפטוף ושפיכה של צבע מדולל והטבעות בו, של חומרים נטולי יומרה, כמו יריעות פלסטיק, חוטים או עלים. למרות ואולי בזכות השימוש בטכניקה הידנית, הציורים נעים בין הפשוט לנשגב, בין הישיר למסתורי ויש בחלקם אף מראית עין דיגיטלית דמויית פיקסלים או שיקוף רנטגן. הציורים מופשטים ברובם, אך מכילים רמזים לפיגורציה אורגנית, אופטית או בעלת זיקה לטבע. בסדרות Reef ,Nature או Particle למשל, ניתן למצוא הידהוד לעולם התת-מודע הפסיכולוגי דרך הכתמיות המזכירה רורשך, ובסדרה Twilight, תת המודע מתבטא בעולמות קודרים יותר, בהם נוצרו מפגשים דרמטיים בין אקריליק מדולל ופחם שחור.

מסוף שנת 2014 עבודותי משתייכות ברובן לסדרה Imprints, המציגה לסירוגין ובערבוביה דימויי רפאים קוויים וכתמיים, תוך מציאת איזון בין השליטה בחומרים המרכיבים את הציור, לבין שחרורם לעשות כרצונם. העבודה שלי כמו בוחנת באמצעות מבט ה׳מיקרו׳, את נופו של העור, של פני השטח, ובאמצעות מבט ׳המקרו׳ את הקומפוזיציה והחדשנות הפנים אמנותית, המתכתבת עם המסורת והמסרים של מושג "שדה הצבע" באמנות. הציורים נוצרים באופן שהוא מבוסס פעולה, process based, תוך שליטה חלקית ואיזון עדין בין פעולת היצירה המכוונת ובין האקראיות המהווה חלק בלתי נפרד ממנה. העבודה נעשית עם צבע ״חופשי״, ללא מכחולים, על מצע מאוזן המונח על הרצפה. הצבעים המדוללים מאוגדים ב״בריכות״ ומפוזרים על פני הקנבס באמצעות הטייתו או הנעת הצבע דרך ובשילוב עם יריעות פלסטיק המוטבעות בו ו״עוטפות״ את הציורים הרטובים עד להתייבשותם, אני מנווטת את הקומפוזיציה הכללית, אך מאפשרת גם לאקראיות לשחק ולהביע את עצמה. 

בשנת 2016, לאחר עבודה של מספר שנים על גלילי בד ארוכים שמעולם לא הצגתי, התחלתי ליצור באמצעותם מיצבים ציוריים המתייחסים לחללים ספציפיים, תוך הסבת ההתבוננות הציורית של המבקרים מסבילה ופרונטלית, לפעילה ומתמשכת. המיצבים מוציאים את הציור מדו-המימדיות האינהרנטית שלו, ומותחת אותו בתוך המרחב התלת מימדי, לכדי חוויה ציורית עוטפת ומפעילת חושים של שיטוט וגילוי. מימדי הזמן והמשך, החשובים בתהליך היצירה עצמו, מהדהדים בחוויה המתמשכת של מעורבות הצופים בתוך חלל התערוכה, וכך אני מקרבת אותם לאופי הפרקטיקה הציורית שלי, של חשיבות הפעולה הציורית המתמשכת לא פחות מתוצאתה הסופית.