אודות

אני עוסקת בציור מופשט בעיקר על קנווס, בטכניקה של דריפינג, טפטוף ושפיכה של צבע מדולל והטבעות בו, של חומרים נטולי יומרה, כמו יריעות פלסטיק, חוטים או עלים, תוך התכתבות עם מסורת ציור "שדות הצבע" באמנות המודרנית. העבודה שלי בוחנת את היחס בין הגוף שלי כאמנית היוצרת והפעולה האמנותית, לבין היצירה הנוצרת חלקית על ידי וחלקית בעצמה, ובין הגוף של הצופים והתנועה שלהם ביחס לציור. הציורים נוצרים באופן שהוא מבוסס פעולה, Process Based, תוך שליטה חלקית ואיזון עדין בין פעולת היצירה המכוונת ובין האקראיות המהווה חלק בלתי נפרד ממנה. העבודה נעשית עם צבע ״חופשי״, ללא מכחולים, על מצע מאוזן המונח על הרצפה. בתקופה של הצפה בדימויים דיגיטליים ושל ציורים בכלל, אני רוצה להציע חוויה חדשה להתבוננות באמנות, חווית צפייה שתזמין להתבונן ולהתעמק בציור במשך יותר מכמה שניות.

בשנת 2016, לאחר עבודה של מספר שנים על גלילי בד ארוכים שמעולם לא הצגתי, התחלתי ליצור באמצעותם מיצבים ציוריים המתייחסים לחללים ספציפיים, תוך הסבת ההתבוננות הציורית של המבקרים מסבילה ופרונטלית, לפעילה ומתמשכת. המיצבים מוציאים את הציור מדו-המימדיות האינהרנטית שלו, ומותחים אותו בתוך המרחב התלת מימדי, לכדי חוויה ציורית עוטפת ומפעילת חושים של שיטוט וגילוי. מימדי הזמן והמשך, החשובים בתהליך היצירה עצמו, מהדהדים בחוויה המתמשכת של מעורבות הצופים בתוך חלל התערוכה, וכך אני מקרבת אותם לאופי הפרקטיקה הציורית שלי, של חשיבות הפעולה הציורית המתמשכת לא פחות מתוצאתה הסופית.

המיצבים שלי מבוססי משך צפייה, הם לא ניתנים לצמצום באמצעות דימוי יחיד ו״משטיח״ המתאים לאינסטגרם. הם עשויים גלילי בד הנפתחים לכדי יריעות בדומה למגילות. כל הצבה מאפשרת פתיחה של גליל הקנווס כולו או של מקטעים ממנו, תוך השארת חלק ממנו מגולגל וצופן סוד. תליה זו גם מאפשרת כיווני תליה שונים וקומפוזיציות אין סופיות. הציור במצבו המיצבי, יוצא מהמסגרת המקובעת שלו וממצבו ״הסופי״ והופך לציור פעיל, מלא פוטנציאל וויטאלי, המתחדש ומשתנה בהתאם למקום בו הוא מוצג, ביחס לשטח ולמבנה החלל. הטונאליות, הטקסטורות, קנה המידה השאפתני ותלת המימדיות של המיצבים - כל אלה נכנסים לתוך העבודה שלי, ומציעים סוג חדש של ציור עכשווי וייחודי.